Conferința Internațională Happy – Gifted Students

Colegiul Național Ion C. Brătianu și Şcoala Gimnazială Mircea cel Bătrân sunt partenere, alături de alte școli și asociații din Slovacia, Ungaria, România și Spania, într-un parteneriat strategic finanțat prin programul Erasmus+, desfășurat între Septembrie 2017 și august 2019. Proiectul ''Transformers School – Gifted Students/Happy Children''dorește sprijinirea copiilor supradotați pentru dezvoltarea inteligenţei lor emoţionale şi sociale, prin activități locale și internaționale care vor implica deopotrivă profesori și elevi din Ungaria, Slovacia, Spania, România.

Vă invităm alături de noi și partenerii noștri la Conferința Internațională ’Happy - Gifted Students’’din 7 Iunie 2019, orele 10.00-16.00, care va avea loc la Colegiul Național Ion I.C. Brătianu, pentru lansarea ghidului ’Happy - Gifted Students’’, un ghid cu metode și abordări pentru dezvoltarea abilităților de gândire critică, a creativității și abilităților emoționale și sociale ale elevilor supradotați. Ghidul va fi disponibil în limba engleză și în toate limbile partenerilor: slovacă, maghiară, spaniolă, română.  

 Pentru înscriere vă rugăm să completați formularul google intrând pe următorul link:

Formular Inscriere Conferinta ''Happy Gifted Students'' - 7 Iunie 2019.


Evenimentul va servi ca prilej de dezbatere și interacțiune între participanți pe tema educației copiilor supradotați din România și Europa. TERMEN LIMITĂ pentru trimiterea formularului: LUNI 27 Mai 2019.

Cu deosebită considerație, 
Manea Alina, Director Colegiul Național Ion C. Brătianu

Sanda Bâtan, coordonator de proiecte și programe, Colegiul Național Ion C. Brătianu

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.