Back to school

Miercuri, 31 octombrie 2018, de la ora 8 la 10, s-a derulat a doua ediție a proiectului european ”Back to school”, inițiat și coordonat de Comisia Europeană, găzduit de doamna profesor Turcescu Alina. Astfel, la colegiul nostru a fost prezent domnul Adrian Vasiliu, absolvent al Colegiului Național ”Ion C. Brătianu”, funcționar în cadrul Biroului de presă al Comisiei Europene, care a venit la o întâlnire cu elevii clasei a XII-a K pentru a le prezenta oportunitățile pe care U.E. le oferă tinerilor, pentru a le povesti despre modul în care pot ajunge să lucreze pentru instituțiile europene. Între altele, i-a invitat să profite de oportunitatea unică de a călători gratuit prin Europa prin înscriere pe pagina web a Comisiei Europene începând cu 12 iunie 2018

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.